PWR263S-35-10R0J
MFR.Part #
PWR263S-35-10R0J
JLCPCB Part #
C4298138
Package
TO-263
Description
-55℃~+155℃ 10Ω 35W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% TO-263 Chip Resistor - Surface Mount ROHS