PWR263S-20-56R0J
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR263S-20-56R0J
JLCPCB Part #
C1356583
Package
D2PAK
Description
-55℃~+155℃ 20W 56Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS