PWR2615N1R00F
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR2615N1R00F
JLCPCB Part #
C4290670
Package
SMD,6.6x3.9mm
Description
-55℃~+275℃ 1W 1Ω Wirewound Resistor ±1% ±50ppm/℃ SMD,6.6x3.9mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS