PWR2010W5R00JE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR2010W5R00JE
JLCPCB Part #
C4071772
Package
2010
Description
-55℃~+155℃ 500mW 5Ω Wirewound Resistor ±5% ±50ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS