PWR163S-25-8R20J
MFR.Part #
PWR163S-25-8R20J
JLCPCB Part #
C3947426
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 8.2Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS