PWR163S-25-7R50F
MFR.Part #
PWR163S-25-7R50F
JLCPCB Part #
C4272122
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 7.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS