PWR163S-25-7500FE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR163S-25-7500FE
JLCPCB Part #
C4351761
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 750Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS