PWR163S-25-5R00F
MFR.Part #
PWR163S-25-5R00F
JLCPCB Part #
C3923703
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS