PWR163S-25-47R0JE
MFR.Part #
PWR163S-25-47R0JE
JLCPCB Part #
C4169533
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 47Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS