PWR163S-25-40R0J
MFR.Part #
PWR163S-25-40R0J
JLCPCB Part #
C4079133
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 40Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS