PWR163S-25-40R0F
MFR.Part #
PWR163S-25-40R0F
JLCPCB Part #
C4278097
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 40Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS