PWR163S-25-2R50FE
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PWR163S-25-2R50FE
JLCPCB Part #
C6150004
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 2.5Ω 25W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS