PWR163S-25-27R0J
MFR.Part #
PWR163S-25-27R0J
JLCPCB Part #
C1356611
Package
D2PAK
Description
-55℃~+155℃ 250V 25W 27Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS