PWR163S-25-1R50JE
MFR.Part #
PWR163S-25-1R50JE
JLCPCB Part #
C6150002
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 1.5Ω 25W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS