PV36W103C01B00
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PV36W103C01B00
JLCPCB Part #
C840584
Package
SIP-3P,9.6x5mm
Description
10kΩ 25 500mW ±10% ±100ppm/℃ SIP-3P,9.6x5mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS