PTVS2-076C-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PTVS2-076C-H
JLCPCB Part #
C19947475
Package
DFN-2(6x8)
Description
1.1nF 10uA 2kA@8/20us 76V 91V 95V Bidirectional IEC 61000-4-5 TVS DFN-2(6x8) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS