PTVS2-043C-H
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
PTVS2-043C-H
JLCPCB Part #
C7328512
Package
DFN-2(6x8)
Description
-55℃~+125℃ 10uA 2kA@8/20us 2nF 43V 48V 56V IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional DFN-2(6x8) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS