P6SMB47CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
P6SMB47CA-Q
JLCPCB Part #
C1979272
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40.2V 47A@8/20us 49.4V 600W 84.2V TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS