CST0612-FC-R00075E
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CST0612-FC-R00075E
JLCPCB Part #
C2089745
Package
0612
Description
0.75mΩ 1W Current Sense Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0612 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS