CRT0603-BY-56R0ELF
MFR.Part #
CRT0603-BY-56R0ELF
JLCPCB Part #
C2144378
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS