CRS0805-FX-10R0ELF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CRS0805-FX-10R0ELF
JLCPCB Part #
C2087687
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 10Ω 150V 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS