CRS0805-FW-1R00ELF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CRS0805-FW-1R00ELF
JLCPCB Part #
C2078404
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150V 1Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS