CRM0805-JX-R100ELF
MFR.Part #
CRM0805-JX-R100ELF
JLCPCB Part #
C1518156
Description
100mΩ 250mW Current Sense Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS