CRM0805-FX-51R0ELF
MFR.Part #
CRM0805-FX-51R0ELF
JLCPCB Part #
C2074701
Description
-55℃~+155℃ 250mW 51Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS