CR2010-FX-53R6ELF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CR2010-FX-53R6ELF
JLCPCB Part #
C4307971
Description
-55℃~+155℃ 500mW 53.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS