CR0805AJ/-1R0EAS
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CR0805AJ/-1R0EAS
JLCPCB Part #
C2091259
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 1Ω Thick Film Resistor ±400ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS