CR0603-FX-56R2ELF
MFR.Part #
CR0603-FX-56R2ELF
JLCPCB Part #
C203689
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 56.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS