CR0201-FW-15R0GLF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CR0201-FW-15R0GLF
JLCPCB Part #
C7599062
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 15Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS