CHP0805-FX-5601ELF
MFR.Part #
CHP0805-FX-5601ELF
JLCPCB Part #
C6149807
Description
-55℃~+155℃ 5.6kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS