5.0SMDJ8.5CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ8.5CA
JLCPCB Part #
C1977809
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 18.7V 2.6048kA@8/20us 30uA 5kW 8.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS