5.0SMDJ150A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ150A-Q
JLCPCB Part #
C1977029
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 150V 154.5A@8/20us 185V 2uA 315.9V 5kW@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS