5.0SMDJ100A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ100A-Q
JLCPCB Part #
C1983792
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 100V 123V 210.6V 231.8A@8/20us 2uA 5kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS