5.0SMDJ150A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
5.0SMDJ150A
JLCPCB Part #
C7543112
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 150V 154.5A@8/20us 185V 2uA 315.9V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS