3362R-1-253
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
3362R-1-253
JLCPCB Part #
C5501000
Package
Plugin
Description
1 25kΩ 500mW ±10% ±100ppm/℃ Plugin Potentiometers, Variable Resistors