3006P-1-254LF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
3006P-1-254LF
JLCPCB Part #
C5887530
Package
Plugin-3P,6.4x4.8mm
Description
15 250kΩ 750mW ±10% ±100ppm/℃ Plugin-3P,6.4x4.8mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS