1.5SMC68A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC68A-Q
JLCPCB Part #
C1981624
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 119.6V 1uA 58.1V 71.4V 82.5A@8/20us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS