1.5SMC36A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC36A-Q
JLCPCB Part #
C1981607
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 152.5A@8/20us 1uA 30.8V 37.8V 64.9V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS