1.5SMC33CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC33CA-Q
JLCPCB Part #
C1974252
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 166.5A@8/20us 1uA 28.2V 34.7V 59.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS