1.5SMC15A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC15A-Q
JLCPCB Part #
C3708957
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 12.8V 14.3V 1uA 21.2V 71.7A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS