1.5SMC120A-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC120A-Q
JLCPCB Part #
C3711525
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 102V 114V 1uA 214.5V 46A@8/20us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS