1.5SMC300CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC300CA
JLCPCB Part #
C1973559
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 256V 3.7A 315V 414V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS