1.5SMC220A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC220A
JLCPCB Part #
C1973739
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 185V 1uA 231V 328V 4.6A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS