1.5SMBJ60A
MFR.Part #
1.5SMBJ60A
JLCPCB Part #
C3710046
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 15.5A 1uA 60V 66.7V 96.8V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS