1.5SMBJ48A
MFR.Part #
1.5SMBJ48A
JLCPCB Part #
C3699615
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 19.4A 1uA 48V 53.3V 77.4V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS