SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C151902
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28.2A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS