SMBJ170A
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMBJ170A
JLCPCB Part #
C5125672
Package
DO-214AA(SMB)
Description
170V 189V 1uA 2.2A 275V 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS