SMAJ160A
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C5125654
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1.5A 160V 178V 1uA 259V 400W TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS