BZT52C6V8T
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
BZT52C6V8T
JLCPCB Part #
C49009970
Package
SOD-523
Description
1 Independent 15Ω 200mW 2uA 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS