BZT52C33
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
BZT52C33
JLCPCB Part #
C266574
Package
SOD-123
Description
1 Independent 31V~35V 325Ω 33V 500mW 500nA@0.1V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS