BZT52B6V8
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
BZT52B6V8
JLCPCB Part #
C22469038
Package
SOD-123
Description
1 Independent 15Ω 2uA 500mW 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS